Homestaging

HOME STAGING – SNADNO A RYCHLE
 aneb CO JE TO TEN HOME STAGING?
                                  
Jistě už jste o tom slyšeli. Přišlo to k nám ze zahraničí a jestliže to funguje v desítkách zemí světa, bylo by naivní si myslet, že zrovna v Česku to fungovat nebude. Bude…..a funguje to!!!

A V ČEM SPOČÍVÁ TEN „ZÁZRAK“?
 
V úplně jednoduché věci. Udělat prodávané zboží atraktivnější. V tomto případě byt či dům. Ze stejného důvodu Vám v supermarketu nasvítí ovoce, v autobazaru vypulírují auto, zkrátka dělají své zboží atraktivnější. Důležité je si uvědomit, že se nejedná o rekonstrukci či renovaci Vaší nemovitosti, ale pouze o její přípravu na prodej.JE TO TROCHU VĚDA
 
Profesionální Home Staging není jen to, že poklidíte svou nemovitost, jako před Vánoci. Správný Home Staging je o vyvolání emocí a potřeby u zájemců o koupi. Stejně tak jako vzorový byt v IKEA ve Vás vyvolá příjemný pocit a představu, že takto byste si chtěli zařídit vlastní byt. Nemovitost má být po realizaci Home Stagingu co nejpřitažlivější. Především musí vyniknout funkčnost bytu, který by měl vypadat podobně jako hotelový pokoj, tedy čistý, světlý, prostorný a s minimem nábytku, zbavený veškerých přebytečných věcí, barvy a doplňky sladěné.

homestaging
 
KDY  A JAK HOME STAGING PŘIPRAVIT?
 
Home Staging se musí realizovat ještě před nabízením zájemcům. Realitní makléř a majitel připraví nemovitost již při fotografování – ze záběru odstranit vše, co se dá nazvat nepořádkem, nebo je to neuspořádané. Nebo ještě jednodušeji – představte si připravený hotelový pokoj pro nového hosta. A podle toho prostor připravíme. Žádné boty v předsíni, kabáty na věšáku. Z kuchyně odstranit volně ložené nádobí, utěrky, z lednice magnetky a podobně. V ložnici ustlat, použít přehoz, dekorativní polštáře, odstranit z nočních stolků skleničky, budíky. V obývacím pokoji naaranžovat polštáře, sklidit noviny, schovat všechny ovladače. V koupelně odstranit šampony, ručníky, zavěšené žínky. 
 
Toto vše poté pomůže vytvořit perfektní fotky pro dokonalou prezentaci Vaší nemovitosti. 
Nezapomeňte, že stejný postup je ještě důležitější při prohlídkách se zájemci o Vaši nemovitost! Dále k tomu můžou ještě dopomoci detaily jako například vůně čerstvě upečené bábovky. Zkrátka vše, co vyvolá v zájemcích pozitivní emoce.
homestaging
 
CO JE CÍLEM HOME STAGINGU?

Aby Vaše nemovitost byla co nejatraktivnější. Aby se lépe prodávala. A  v neposlední řadě i to, aby se prodala za vyšší cenu!!! Správně realizovaný Home Staging zpravidla zvýší zájem o nemovitost a s vyšším zájmem jde ruku v ruce i vyšší cena. Tak proč se tomu bránít?
 
Pokud byste chtěli poradit jak svou nemovitost udělat atraktivnější a zvednout tak její cenu, neváhejte a podívejte se na www.psotkapetr.cz nebo si se mnou rovnou domluvte schůzku.

Budu se na Vás těsit.

Petr Psotka podpis